ŠKODA virtuálně ověřuje výrobu, aby snížila rizika a ušetřila čas. Spolu s ergonomickými simulacemi přispívá virtuální provoz i ke zlepšení bezpečnosti zaměstnanců.

ŠKODA AUTO je jedním z nejstarších světových výrobců automobilů. Stala se klíčovou značkou v portfoliu koncernu Volkswagen, který zaměstnává více než 26 500 lidí po celém světě.

Vedení společnosti definovalo deset strategických iniciativ pro podporu růstu společnosti. Půjde o sdílení a opětovné použití modulů mezi více modely automobilů, zkrácení výrobní doby, optimalizaci návratnosti investic a také vytvoření nových závodů a výrobních linek. Výrobní skupina rozhodla, že mnohé z těchto iniciativ mohou být řešeny v rámci projektu digitální továrny.

Projekt digitální továrny společnosti ŠKODA je komplexní inženýrský přístup, který zahrnuje celou řadu metod, postupů a nástrojů určených k podpoře průmyslové výroby. Zahrnuje použití nejmodernějších softwarových technologií pro vytvoření digitální továrny, která se stane přesným virtuálním obrazem fyzické výroby.

„Na rozdíl od některých nástrojů technického softwaru má použití Tecnomatix opravdu velký vliv na to, jak dokážeme splnit celé zadání projektu ve všech jeho stupních až po organizační úroveň.“

Radek Fáborský
oddělení nástrojů,
vedoucí projektu virtuálního zprovoznění výroby
ŠKODA AUTO

Obchodní výzvy

Rychlejší uvádění nových modelů na trh
Podpora růstu společnosti
Rychlé navýšení počtu výrobních linek
Eliminace nákladného přepracovávání

Klíče k úspěchu

Včasná identifikace a oprava procesních nedostatků
Komunikování plánů výrobního procesu
Zkrácení doby potřebné pro přidání nových výrobních linek
Zlepšení inženýrské spolupráce pro BIW výrobní linky
Bezpečné pracovní prostředí, které chrání zdraví zaměstnanců

Výsledky

Snížení rizika při provozu výrobních linek
Vyšší technická transparentnost
Bezpečnější pracovní prostředí
Překonání pětitýdenního zpoždění při dodání robotů
Vysoce přesná simulační analýza použitím snímače pohybu

Přeposlat / Sdílet